مقالات آموزشی

چرا نول برق دارد؟

چرا نول برق دارد؟

چرا نول برق دارد؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که چراغ فازمتر در هر دو سوراخ پریز روشن می‌شود که این به این معنا است که سیم نول در خانه شما برق دار شده است.

در این شرایط چه باید کرد؟ مشکل از کجاست؟ چگونه می‌توان نسبت به رفع مشکل اقدام نمود؟

ما جهت حل این مشکل دستورالعملی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. تنها نکته مهم این است که در تمام طول انجام مراحل هیچ قسمتی از بدن با سیم نول اتصال پیدا نکند و حتماً از وسایل ایمنی استفاده شود.

  1. در صورت مشاهده برق دار بودن نول ابتدا تمام لوازم برقی را از مدار خارج کنید و سپس نول را تست کنید ممکن است وسیله ی برقی‌ای سبب این اتفاق باشد.
  2. گام بعدی جدا کردن نول از تابلو و سنجیدن نول بوسیله فازمتر می‌باشد چنانچه در این قسمت نول هنوز برق داشت سریعاً موضوع را به برق منطقه‌ای اعلام نمایید چرا که مشکل از سیستم توزیع می‌باشد.
  3. اگر برق دار نبود شما می‌توانید با پاک کردن رسوبات روی سیم مسی نول و اتصال مجدد آن مشکل را حل کنید.
  4. چنانچه هیچ کدام از حالات بالا مشکل را حل نکرد شما به یک برق کار نیاز دارید تا سیم کشی داخل خانه را چک کرده و مسیر برق دار شدن نول را پیدا نماید.

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.