مقالات آموزشی

توان پرایم چیست؟

توان پرایم چیست؟

توان پرایم چیست؟

در مشخصات فنی بسیاری از دیزل ژنراتور یا ژنراتور گازسوز توان پرایم (Prime) ذکر شده است. اما این توان به چه معناست و با توان‌های دیگر چه تفاوتی دارد؟ علت تفاوت مقدار آن با توان‌های دیگر چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی‌های توان پرایم، زمان در نظر گرفتن این توان و همچنین تفاوت آن با دیگر توان‌ها آشنا کنیم.

توان (prime)

این توان برای اکثر دیزل ژنراتور ها و ژنراتورهای گازسوز استفاده می‌شود. دو نوع استفاده ی آن عبارتند از:

  1. بار متغیر: در حالتی که بار دستگاه بصورت میانگین ۷۰ درصد لود باشد و همچنین حداکثر تا ۱۰ درصد اورلود قرار بگیرد شما می‌توانید توان پرایم را جهت استفاده ی دائم کار از دستگاه در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که ۱۰ درصد Over load نباید از ۲۵ ساعت در سال تجاوز کند زیرا موجب آسیب به دستگاه می‌شود.
  2. بار ثابت: در حالتی که بار ثابت باشد می‌توانید از ۱۰۰ درصد توان پرایم بهره ببرید به شرط آنکه استفاده ی شما کمتر از ۷۵۰ ساعت در سال باشد اگر بیشتر است دیگر نمی‌توان از این توان بهره برد و می‌بایست توان continuous را مد نظر قرار دهید.

شما هم اکنون می‌توانید از قسمت مشخصات فنی اطلاعات فنی دیزل ژنراتور های کامینز، پرکینز، ولوو، میتسوبیشی و دوسان را مشاهده کنید و توان‌های پرایم آنها را نیز در قسمت مقایسه دیزل ژنراتورها با یکدیگر مقایسه فرمایید.

هدف ما جلب رضایت شما مشتریان عزیز می‌باشد.

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.