تابلو سنکرون

تابلو سنکرون

امروزه با گسترش علم و فناوری بسیاری از کارخانه ها اقدام به گسترش خط تولید خود کردند و این موضوع خود باعث افزایش توان مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه شده است. طبق قوانین هر کارخانه و تولیدی به دستگاه دیزل ژنراتور برق اضطراری نیاز دارد تا در زمان بی برقی بتواند برق خود را تامین کند. یکی از مشکلات گسترش کارخانه همین دستگاه دیزل ژنراتور است که دیگر کفاف توان مورد نیاز جدید را نمیدهد.
اما راه حل چیست؟
یکی از راه حل هایی که در وهله ی اول به ذهن هرکسی میرسد خرید دیزل ژنراتور جدید با توان بیشتر میباشد که در واقع جواب درستی است اما هزینه ی آن بسیار بالا خواهد بود.
راه حل بهتر خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور کوچک و سنکرون کردن این دو دیزل ژنراتور باهم میباشد تا بتواند توان مورد نیاز برای بار هارا تامین نماید .
سنکرون کردن به چه معناست؟
همانطور که میدانید دیزل ژنراتور ها برق سه فاز سینوسی را تحویل مدار میدهند در سنکرون کردن مهم است که اولاَ سطح ولتاژی دو دیزل ژنراتور باهم یکسان باشد و ثانیاً فاز هر دو دیزل ژنراتور با هم یکسان باشد یعنی در حالت کلی در هر مقطع از زمان دو اندازه ی دو ولتاژ دقیقا با هم برابر باشد در این صورت ما میتوانیم توانی به اندازه ی جمع توان دیزل ژنراتور هارا مصرف کنیم بدون این که به هیچ یک از دیزل ها فشاری وارد شود.
اما چگونه؟
هر دیزل ژنراتور از یک تابلو کنترل تشکیل شده است که وظیفه ی آن کنترل دور موتور گاورنر و آزاد کردن سوخت با استفاده از فیدبکی است که که از ولتاژ خروجی میگیرد.
تاببلو سنکرون یک بخش از تابلو کنترل است که وظیفه ی آن نمونه برداری از ولتاژ دو دستگاه و مطابق کردن خروجی یکی با دیگری بوده و پس از یکسان شدن به هم متصل میکند تا خروجی تمیز بدون هیچ اعوجاجی تحویل بار شود.
شرکت تصاکو نماینده انحصاری آکسا ژنراتور میباشد و در محصولات خود از تابلو سنکرون های شرکت های DSE و ABB و Schneider را با بهترین کیفیت تحویل مشتری میدهد.

paralel sistemler 2 enparalel sistemler 2 enparalel sistemler 3 en