مقالات آموزشی

کاهش مصرف یا تولید بیشتر

کاهش مصرف یا تولید بیشتر

کاهش مصرف یا تولید بیشتر

امروزه کمتر صنایعی مشاهده می‌شود که نیاز مبرم به برق نداشته باشد. در این دنیای تکنولوژیک که کوچک‌ترین چیزها به برق نیاز دارند عرضه و تقاضا با هم هم‌خوانی پیدا نمی‌کنند در این راستا دو نوع تئوری وجود دارد:

تئوری اول

بر این منطق است که عرضه وقتی کمتر از تقاضاست پس می‌بایست تولید را بیشتر کنیم در نتیجه با احداث نیروگاه جدید نیاز به این انرژی گران بها را مرتفع کنیم.

این سیستم مزایا و معایبی دارد. مزایای آن رفع صد در صدی مشکل می‌باشد به این معنا که با تولید بیشتر قطعاً نیاز مشتریان برطرف می‌شود و به عامل خارجی ربط نخواهد داشت. اما همانطور که گفته شد این سیستم معایبی را نیز داراست از جمله‌ این معایب هزینه ساخت نیروگاه، تولید گرما، تولید CO2 که همچون پوششی روی جو زمین قرار گرفته و مانع بازتاب گرما از سطح زمین می‌شود و موجب تخریب‌های زیست محیطی می‌گردد.

تئوری دوم

پیک سایی یا همان کاهش مصرف در زمان اوج مصرف می‌باشد. این تئوری به شدت وابسته به مشترکان است و قوانین مملکتی مانند ساعت کار به شدت روی آن تأثیر گذار می‌باشد.

در این سیستم سعی بر این است که در ساعات اوج مصرف صرفه‌جویی داشته باشیم و به اصطلاح پیک سایی کنیم تا در ساعات پیک، خاموشی نداشته باشیم و همچنین به نیروگاه نیازی نباشد.

حال شما کدام را انتخاب می‌کنید؟

کاهش مصرف و حفظ محیط زیست یا تولید بیشتر و تخریب محیط زیست.

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.