مقالات آموزشی

نکات مهم در راه اندازی و تعمیر دیزل ژنراتورها

نکات مهم در راه اندازی و تعمیر دیزل ژنراتورها

نکات مهم در راه اندازی و تعمیر دیزل ژنراتورها

ازمهم‌ترین نکات در راه اندازی دیزل ژنراتورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  1. از ریخته شدن سوخت بر روی بدنه دیزل ژنراتورها شدیداً جلوگیری نمایید.
  2. اتصالات سیستم سوخت رسانی را همواره چک کنید.
  3. از عدم وجود الکتریسته ساکن در تانک اطمینان حاصل کنید.
  4. از قرار دادن مواد اشتعال‌زا در کنار دیزل ژنراتور خودداری نمایید.
  5. از میزان توان خروجی موتور اطمینان حاصل نمایید.

نصب درست و صحیح دیزل ژنراتور، یکی از مهم‌ترین موارد در میزان بهره‌وری و عملکرد دیزل ژنراتور می‌باشد. همواره نصب و راه اندازی یک دیزل ژنراتور می‌بایست توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام گیرد تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی به دور باشد. بررسی و کنترل تمامی اجزای دیزل ژنراتور، بسیار ضروری و حیاتی بوده و در صورت سهل انگاری، خطراتی از قبیل برق گرفتگی از ژنراتور، سوختن ژنراتور، آتش سوزی دیزل ژنراتور و ... را به همراه دارد.

مکان نصب دیزل ژنراتورها

پارامتر مکان دیزل ژنراتور اولین و مهمترین اقدام در نصب دیزل ژنراتور است. در رابطه با مکان نصب دیزل ژنراتور توجه به موارد زیر ضروری است:

فضای باز یا بسته

قابلیت دسترسی آسان با در نظر گرفتن نکات ایمنی و امنیتی

در حالت کلی، نحوه دسترسی به دیزل ژنراتور جهت تعمیر ونگهداری، دارای اهمیت بسیار بالایی می‌باشد. همواره سعی شود دسترسی به دیزل ژنراتور را بسیار راحت و ایمن و همچنین با امنیت بالا طراحی کنید به این دلیل که در صورت به وجود آمدن موارد اضطراری، به راحتی به دیزل ژنراتور دسترسی داشته باشید.

کاهش صدای حاصل از دیزل ژنراتورها

کارکردن یک دیزل ژنراتور همواره با آلودگی صوتی همراه می‌شود از این رو، وجود یک کانوپی (کاور دیزل ژنراتور) برای کاهش صدای حاصل از دیزل ژنراتور بسیار مناسب می‌باشد.

تهویه

کنترل سیستم تهویه، یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور می‌باشد. چرا که سیستم تهویه از دو نظر حائز اهمیت است:

خروج گازهای سمی که در حین کار کردن دیزل ژنراتور خارج می‌شود.

بهینه سازی سیستم خنک کننده دیزل ژنراتور و کاهش دمای موتور دیزل ژنراتور که باعث افزایش عمر دیزل خواهد شد.

مخزن سوخت دیزل ژنراتورها 

سوخت گازوئیل به عنوان “سوخت نسبتاً خطرناک” نامیده می‌شود و ذخیره سازی و توزیع آن نیازمند رعایت برخی قوانین و نکات ایمنی می‌باشد. مهم‌ترین دلایل آتش سوزی در دیزل ژنراتورها، رعایت نکردن نحوه پر کردن تانک دیزل ژنراتور می‌باشد. همواره سطح شیب تانک دیزل ژنراتور را قبل از پر کردن و همچنین هنگام استفاده از آن، کنترل نمایید.

لوازم و قطعات مصرفی یک دیزل ژنراتور از موارد زیر تشکیل شده است:

فیلتر هوا

فیلتر هوای دیزل ژنراتور با تصفیه هوای آلوده باعث کاهش مصرف سوخت شده و به افزایش طول عمر و بازدهی دیزل ژنراتور منجر می‌شود. همچنین تعویض به موقع فیلتر هوا باعث از بین رفتن مشکلاتی از قبیل: گرم شدن بیش از حد دیزل ژنراتور در هنگام کار کردن، خاموش شدن دیزل ژنراتور در زیر بار، شکستگی سوپاپ‌ها کرنک سوپاپ‌ها و ... می‌شود.

فیلتر و آبگیر گازوئیل

این فیلتر‌ها با تصفیه گازوئیل مصرفی از آلاینده‌های جامد و مایع باعث رفع مشکلاتی از قبیل افت فرکانس در هنگام زیر بار رفتن، استارت نشدن دستگاه، جام کردن موتور دیزل ژنراتور و ... جلوگیری می‌کند.

فیلتر روغن دیزل ژنراتورها 

این فیلترها با تصفیه روغن از آلاینده‌های جامد و مایع باعث رفع مشکلاتی از قبیل شکستگی میل لنگ، شکستگی سیلندر و ... می‌شود.

ضد یخ

آب و ضد یخ مناسب باعث کاهش دمای دستگاه شده و تأثیر مطلوبی جهت خنک سازی دستگاه دارد و از احتراق و انفجارهای احتمالی جلوگیری می‌کند.

اطلاعات تماس

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید دیزل ژنراتور، نصب، راه اندازی و تعمیرات با متخصصان ما در تماس باشید. مرکز سرویس شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا (تصاکو) آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز در سراسر کشور می‌باشد.

مرکز سرویس شرکت تصاکو:

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن

۰۲۱-۴۴۹۹۸۶۷۱
۰۲۱-۴۴۹۹۸۶۷۰

فکس

۰۲۱-۴۴۹۹۸۶۷۲

 

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.