مقالات آموزشی

زمین کردن نقطه صفر دیزل ژنراتورها بوسیله مقاومت

زمین کردن نقطه صفر دیزل ژنراتورها بوسیله مقاومت

زمین کردن نقطه صفر دیزل ژنراتورها بوسیله مقاومت

یکی از نکات مهم شیوه ی ارتینگ دیزل ژنراتورها است که بوسیله مقاومت آن را به چاه ارت متصل می‌کنند. در این راستا دو تئوری وجود دارد که یکی از آنها بر زمین کردن با مقاومت کم دلالت دارد و دیگری بر زمین کردن با مقاومت بالا. غالباً برای زمین کردن نقطه صفر ژنراتورها از مقاومت‌های بالا استفاده می‌کنند که به آنها HRG یا همان High Resistance Ground می‌گویند.

برای ساخت یک HRG دو روش وجود دارد:

  1. ساخت مقاومت با مقدار اهمی بالا و جریان پایین
  2. ترکیب یک ترانس کاهنده که در ثانویه آن یک مقاومت با اهم پایین و جریان بالا نصب شده است که به اختصار NGT یا NGC نامیده می‌شود.

این روش عموماً از نظر فنی و اقتصادی روش بهتری است و نسبت به یک NGR با اهم بالا، ابعاد کمتری را در سایت اشغال می‌کند و البته از دیدگاه نقطه صفر ژنراتور نیز هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌شود چرا که مقدار اهمی انتقالی با فرمول پیروی می‌کند و با محاسبه دقیق ترانس و مقاومت همان مقدار اهمی مورد نظر برای سیستم ایجاد خواهد شد.

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.