دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ها یا همان (ژنراتور دیزلى یا برق اضطرارى [1]) از جمله تجهیزات بسیار ضرورى جهت پشتیبانى اماکن، ساختمان ها و صنایع حساس در زمان وقوع بحران، بلایاى طبیعى و حتى قطع شبکه برق رسانى می باشد، همچنین این تجهیزات به تنهایى قابلیت تأمین انرژى الکتریکى یک مجموعه بزرگ صنعتى یا یک کارخانه متوسط و یا یک کارگاه کوچک را به عنوان مولد اصلى و بطور دائم کار دارد. همین کاربرد وسیع و چندگانه باعث شده است تا برندهاى معتبرى در دنیا اقدام به کوپله و مونتاژ پکیج هاى دیزل ژنراتور مجهز به موتورهاى دیزلى بهینه شده با ویژگی هاى منحصر به فرد و جهت مصارف خاص نمایند. در این بخش سعى شده با تکیه بر مشخصات فنى ارائه شده توسط عظیم ترین سازندگان موتور براى دیزل ژنراتور مانند کامینز (Cummins) آمریکا، پرکینز (Perkins) انگلستان، ولوو (Volvo) سوئد، دوسان (Doosan) کره جنوبى، و میتسوبیشی (Mitsubishi)، شما عزیزان را در زمینه انتخاب بهترین تجهیز مطابق با نیاز واقعى یارى نمائیم. لطفاً با کلیک بر روى برند مورد نظر وارد آن بخش شده و اطلاعات و مشخصات فنى مورد نظر را بیابید.

دیزل ژنراتور


[1]

از ویکی پدیا

سامانه برق اضطراری [ویکی پدیا]

سامانه برق اضطراری نوعی از سامانه‌های پشتیبان است که در زمان بحران یا وقتی که سامانه‌های معمولی از کار می‌افتند مورد استفاده قرار می‌گیرند. سامانه‌های قدرت اضطراری شامل ژنراتورها، سلول‌های سوختی، سامانه‌های نوری، و دستگاه‌های دیگر می‌شود. از این سامانه‌ها در طیف گسترده‌ای از مراکز مانند خانه‌های مسکونی، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌های علمی، مراکز داده، مخابرات و در تجهیزات مدرن کشتی‌های نیروی دریایی استفاده می‌شود.

دیزل ژنراتور؛ یکی از پرکاربردترین سامانه های برق اضطراری این سامانه ها عمدتا نسبت به سایر موارد مشابه سهولت کاربرد بیشتری داشته و به سرعت قابل استفاده هستند. این دستگاهها شامل موتور، سیستم سوخت رسانی، مولد، پایه اصلی و ... هستند که مجموعا از طریق احتراق سوخت دیزل باعث تولید برق مورد نیاز خواهند شد.