مقالات آموزشی

سیستم تحریک دیزل ژنراتور

سیستم تحریک دیزل ژنراتور

سیستم تحریک دیزل ژنراتور

به منظور القاء ولتاژ در دیزل ژنراتور لازم است که یک جریان DC به مدار سیم پیچ روتور اعمال شود، و چون روتور در حال چرخش و دوران است، برای بدست آوردن قدرت DC در سیم پیچی میدان آن، ترتیب خاصی لازم است.

در ژنراتورهای سایز بزرگتر از تحریک کننده‌های بدون جاروبک برای تغذیه جریان DC استفاده می‌شود، این خانواده از تحریک کننده‌ها یک ژنراتور AC کوچک است که در آن جریان میدان روی استاتور و جریان آرمیچر روی محور رتور نصب می‌گردد.

در عمل زمانی که سیم پیچی تحریک روی استاتور بسوزد برای تعمیر یا تعویض نیاز است که کل سیم پیچی‌های استاتور باز شوند که برای جلوگیری از این امر و جلوگیری از صرف هزینه‌های بالا، مدار تحریک الکترونیکی مطابق با شکل ذیل مستقیماً به آرمیچر متصل می‌شود و آن را تغذیه می‌کند البته این مدار فقط در قدرت‌های پایین مورد استفاده است.

مدار تحریک ژنراتور بدون جاروبک

 

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.