مقالات آموزشی

کنترل کننده ولتاژ اتوماتیک

کنترل کننده ولتاژ اتوماتیک

کنترل کننده ولتاژ اتوماتیک

با توجه به اهمیت تثبیت ولتاژ در ترمینال خروجی ژنراتور در حد ولتاژ شبکه نیاز به یک کنترل کننده ولتاژی که بصورت اتوماتیک تغییرات ولتاژ در ترمینال که به ازای تغییرات بار رخ می‌دهد به ورودی تحریک اعمال کند وجود دارد. این کنترل کننده با گرفتن فیدبک‌هایی (ولتاژ و جریان) از خروجی و مقایسه آن با مقادیر تنظیم شده، تغییرات لازم را به میدان تحریک اعمال می‌کند علاوه بر کنترل ولتاژ برخی از avr ها توانایی کنترل پارامترهای دیگری از شبکه را به عهده دارند که می‌توان به تنظیم ضریب قدرت و تنظیم توان راکتیو ژنراتور با ژنراتورهای دیگر در حالت پارالل شده، فیلترینگ مقادیر ورودی (ولتاژهای اندازه گیری شده ممکن است شامل ریپل باشند) محدود کردن دمای سیم پیچ استاتور و روتور و کنترل روی جریان تحریک برای پایداری ژنراتوراشاره کرد. همچنین انواع avr قادر به محدود کننده فوق تحریک و زیر تحریک می‌باشند.

Avr شامل یک حلقه PID می‌باشد که می‌توان با تغییر مقادیر ثابت زمانی بلوک‌های مشتق گیر و انتگرال گیر پاسخ به تغییرات ورودی را سریع یا کند و یا نوسانی کرد.

در زیر دیاگرام یک نوع کنترل کننده ولتاژ اتوماتیک به نام +COSIMAT Ν محصول شرکت AVK ارائه شده است.

کنترل کننده ولتاژ اتوماتیک

شکل۱۴-۳: دیاگرام یک نوع کنترل کننده ولتاژ اتوماتیک به نام +COSIMAT N محصول شرکت AVK

 

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.