مقالات آموزشی

مقالات آموزشی

ضریب توان ماشین های سنکرون با تغییرجریان تحریک قابل تغییر است لذا می توان آن را در حالت فوق تحریک مانند یک خازن بکار برد . بدین صورت که ماشین توان راکتیو خازنی شبکه را مصرف می کند

 

وقتی درضریب قدرت معینی بار برداشته شود ولی سرعت وجریان میدان ثابت باشند مقدارتغییردر   ولتاژخروجی که بصورت درصد با پریونیت از ولتاژ نامی بیان می گردد تنظیم ولتاژ نامیده می شود

با توجه به اهمیت تثبیت ولتاژ درترمینال خروجی ژنراتور در حد ولتاژ شبکه نیاز به یک کنترل کننده ولتاژی که بصورت اتوماتیک تغییرات ولتاژ در ترمینال که به ازای تغییرات بار رخ می دهد به ورودی تحریک اعمال کند وجود دارد این کنترل کننده با گرفتن فیدبک هایی 

با افزایش ظرفیت ژنراتورها مساله تامین تحریک میدان dc به تدریج دشوار تر می شود .منبع تحریک معمول یک ژنراتور dc است که خروجی آن از طریق جاروبک ها و حلقه های الغزان به میدان متناوب داده میشود. 

ماشین های سنکرون چند قطبی و کم سرعت حاوی قطب های بر جسته در ابن ماشین ها سرعت سنکرون و با شکاف هوایی غیر یکنواخت روبرو هستیم ¸ لذا عکس العمـل آرمیچر یا  mmf   آرمیچر شار بیشتری را در امتداد محور قطب ها که محور مستیقم معروف است تولید می کند 

برای تحلیل بهتر ژنراتور سنکرون نیازمند شناخت مدار معادل ماشین می باشد  . در این بخش به بررسی مدار معادل ژنراتور سنکرون می پردازیم .

 معمولا ژنراتور های سنکرون مگر در مواردی بسیار خاص بصورت سه فاز هستند . در ماشین های سنکرون یک ماشین AC است که  سرعت آن تحت شرایط ماندگار متناسب با فرکانس جریان آرمیچر است . میدان مغناطیسی که توسط آرمیچر تولید میشود با همان سرعت میدان تولید شده توسط جریان میدان روتور گردش می کند و یک گشتاور ثابت و ماندگار نتیجه می دهد . در شکل زیر یک تصویر از ماشین  سنکرون را  نشان می دهد .

1-  برای اتصال ژنراتور های القایی به شبکه سرعت ژتراتور تدریجا افزایش داده می شود و پس از آنکه لغزش ژنراتور از مقدار معینی کمتر شد  ژنراتور  به شبکه متصل می گردد . جریان هجومی در لغزش های کوچک نیز وجود داردحتی اگر ژنراتور در اتصال به شبکه کاملا سنکرون شده باشد این جریان دو برابر جریان حالت روتور قفل شده است و خیلی زود از بین می رود ( حداکثر بعد از 10سیکل)

1-    فقط  وقتی مثل یک ژنراتور کار می کند که با یک ما شین سنکرون  موازی شده باشد و مستقلا برق نمی تواند تولید کند.

1- به سیتم تحریک نیازی نداشته و ساختمان آن بسیار ساده می باشد و در نتیجه تعمیر و نگهداری آن آسان می باشد.

یک موتور القایی با اتصال سه فاز متعارل به استاتور آن و ایجاد یک میدان مغناطیسی دوار در فضای بین روتور و استاتور راه اندازی می گردد و سرعت آن آرام آرام بالا می رود. از آنجا که با نزدیک شدن سرعت به سرعت سنکرون ( سرعت میدان مغناطیسی استاتور) ولتاژ القا شده در موتور به صفر می رسد و در واقع می توان گفت ولتاژ القایی در روتور به کمیت لغزش در ماشین بستگی دارد.

 .

.

فهم ماهیت چگونگی تولید مغناطیس توسط سیم پیچ های ماشین های الکتریکی سه فاز جهت تحلیل و بررسی این ماشین ها بسیار حیاتی است . سیم پیچ ها ی هر فاز در این گونه ماشین ها نسبت به هم به میزان  120 درجه  جابجایی مکانی دارند . باید دانست MMF  حاصله در فاصله هوایی به خاطر هر یک از این سه فاز نیز نسبت به هم به میزان 120 درجه الکتریکی در هر فازجابجایی دارد. 

 

انرژي برقي بعلت سهولت توليد، سهولت انتقال، تميزي وقابليت تبديل به انواع انرژيهايي ديگر، خيلي زود مورد توجه قرار گرفت، در بدو امر برق مستقيم بصورت باطري اختراع شد وسپس مولدهاي جريان مستقيم ساخته شدند كه براي برق رساني به شهرها مورد استفاده قرار مي گرفتند.

انرژي برقي بعلت سهولت توليد، سهولت انتقال، تميزي وقابليت تبديل به انواع انرژيهايي ديگر، خيلي زود مورد توجه قرار گرفت،

شرایط و مشخصات کلی اتاق دیزل ژنراتور:

جهت نصب بهینه و کاربردی دیزل ژنراتور موارد ذیل پیشنهاد می گردد

تعین مکان مناسب جهت نصب دیزل ژنراتور

مناسب ترین محل برای نصب دیزل ژانراتور باید براساس موقعیت کاری آن تعین شود

موارد کلی استفاده ژنراتور های برق اضطراری

در موارد ذیل استفاده از دیزل ژنراتور ها یا ژنراتورهای پایه گاز سوز پیشنهاد می گردد

سیستم برق اضطراری چیست؟

به سیستمی که در زمان قطع جریان برق در شبکه سراسری عادی مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه آن تامین برق مورد نیاز بخشهای معینی از یک مجموعه است.

کوپلینگ همانطور که از نامش پیداست ترجمه انگلیسی کلمه coupling و به معنای اتصال مکانیکی دو شفت رو در رو و هم راستا یا 

موتورهای دیزل مجهز به توربو شارژر 

همانطور که حتما با کارکرد موتورهای احتراق داخلی آشنا هستید ترکیب هوا و سوخت ترکیب احتراق را تشکیل می دهد، از آنجایی که در هوای محیط تنها 21 درصد اکسیژن موجود است، پس اگر بتوانیم درصد اکسیژن را به هر طریق در محفظه سیلندر افزایش دهیم پس عملا احتراق بهتر و به تبع آن توان بیشتری تولید خواهیم کرد و راه حل آن بسیار ساده است ((توربو شارژر)) 

استانداردهای ژنراتور

 ژنراتور معمولا به وسیله استانداردهای بین المللی مشابه ای طراحی ، ساخته و مورد آزمون قرار می گیرند که معتبرترین این استاندارد ها عبارتند از:

به منظور القا ولتاژ و تولید الکتریسیته در ژنراتورها لازم است محور ژنراتور با سرعت ثابتی دوران کند که این نیروی دورانی چندین روش می تواند تامین شود. 

تنظیم ولتاژ ژنراتورها

ولتاژ تولید شده در یک ژنراتور به سرعت دوران شفت و مقدار فلوی میدان بستگی دارد.

تحریک کننده ژنراتور

به منظور القاء ولتاژ در ژنراتور که یک جریان DC لازم است تا به مدار سیم پیچ رتور اعمال شود و چون رتور در حال چرخش و دوران است ترتیب خاصی برای بدست آوردن قدرت DC در سیم پیچی میدان آن لازم است.

طراحی و ساختمان درونی ژنراتورها

ژنراتورها یا مولدهای متناوب جزء خانواده ماشین های سنکرون متداولی هستند که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند.

مالکین منازل که خواستار استمرار وجود برق در منازل خود , در زمانهای قطعی برق می باشند,بین ژنراتورهای قابل حمل دیزلی وژنراتورهای گازی ,معمولا یکی را به نصب یک سیستم پشتیبانی دائمی و پر هزینه ترجیح می دهند.

اگرچه دیزل ژنراتور یک دستگاه مستقل است که سوخت دیزلی را به الکتریسیته تبدیل می کند,در واقع متشکل از دو بخش است که برای تولید برق با یکدیگر کار می کنند.

tsaco circular logo

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک 3، واحد یک

تلفن
021 - 26 76 01 36
021 - 22 13 53 20

فکس
021 - 26 76 03 60

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
021 - 44 99 86 70
021 - 44 99 86 71

فکس
021 - 44 99 86 72

tsaco logo

فروش و خدمات پس از فروش به همراه لیست قیمت فروش انواع دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز از برندهای | کامینز | پرکینز | دوسان | ولوو | کوپله فابریک کمپانی آکسا ترکیه

phone     +98-21-26760136 email     info [at] tsaco-diesel.com