اخبار صنعتی

کارت انرژی - در دست مطالعه

کارت انرژی - در دست مطالعه

کارت انرژی - در دست مطالعه

خبرها حاکی از آن است که کشور ایران در سال ۱۳۹۸ به میزان ۸۰۰۰ مگاوات کمبود برق خواهد داشت. برای جلوگیری از این پیشامد طبق برنامه ریزی‌های انجام شده ۵۰۰۰ مگاوات بوسیله ی نیروگاه تأمین می‌شود و همچنین ۳۰۰۰ مگاوات با کاهش مصرف باعث عدم خاموشی در پیک بار می‌شود. جهت کاهش مصرف یکی از گزینه‌های روی میز استفاده از کارت انرژی است که طبق پیش بینی‌ها بسیار شباهت به کارت سوخت خواهد داشت. با این حال هنوز جزئیاتی از این طرح ارائه نشده است.
این طور که به نظر می‌رسد این روش بیشتر برای تنبیه پر مصرف‌ها کاربرد دارد و به گفته اردکانیان وزیر نیرو اجرایی شدن این ایده برای سال ۹۸ در دست بررسی است و بطور قطع با مشترکانی که بیش از حد معمول برق مصرف کنند با اصلاح ساختار قیمت برق، برخورد دیگری خواهد شد. در همین راستا محمود رضا حقی فام سخنگوی صنعت برق در خصوص جزئیات اجرای طرح کارتی شدن مصرف برق گفت: در حال حاضر این مبحث در دستور کار توانیر نیست و مطالعاتی در رابطه با ایجاد توازن بین مصارف و هزینه‌ها در حال انجام است که طبیعتاً در آن نظام تعرفه، نحوه برخورد با مشترکین و مسائل مختلف بررسی می‌شود.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف کار کارشناسی به صورت عمیق در حال انجام است، اما هنوز این طرح به مرحله ابلاغ نرسیده است. سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه با این طرح سهمیه بندی مصرف برق مطرح نیست عنوان کرد: در واقع یک الگوی مصرفی در این طرح تعریف می‌شود که کمتر از الگو با یک نرخ و بالاتر از الگوی مصرف با نرخ دیگری محاسبه می‌شود که از قبل نیز مطرح بوده و در حال کارشناسی مجدد روی طرح هستیم. با این تفاسیر هنوز ساز و کار استفاده از کارت انرژی تعیین نشده و این طرح در مرحله مطالعات است و باید دید چه برنامه‌ای برای آن تدوین می‌شود تا بتوان از هدر رفت انرژی و مصرف بی رویه برق جلوگیری کرد.

منبع: میزان

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو - ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.