Written by on

حقی فام: سازمان پدافند غیر عامل پیگیر دیزل ژنراتورهای دستگاه‌های حساس می‌شود

محمود رضا حقی فام در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: بر اساس قوانین سازمان پدافند غیر عامل مشترکان بزرگ باید دیزل ژنراتور داشته باشند که متاسفانه برخی صنایع و مشترکان حساس از آن تخطی کردند. وی اضافه کرد: از سازمان پدافند غیر عامل درخواست کردیم این موضوع پیگیری شود چون ممکن است برق شبکه سراسری به هر دلیلی دچار مشکل شود بنابراین جاهای حساس مثل تلمبه خانه‌های آب و بیمارستان‌ها نباید بدون برق اضطراری (دیزل ژنراتور) بماند.

همچنین معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: دستگاه‌های حساس را شناسایی کردیم و اطلاعات آن را در اختیار سازمان پدافند غیر عامل قرار می‌دهیم و از آنها درخواست می‌کنیم پیگیر نصب دیزل ژنراتورها در دستگاه‌های حساس باشند. حقی فام ادامه داد: حدود سه هزار مگاوات در پیک مصرف تابستان می‌توانیم از دیزل ژنراتورها استفاده کنیم در حالی که امسال حدود ۴۰۰ مگاوات استفاده کردیم. وی افزود: امسال شرکت توزیع برق را موظف کردیم علاوه بر شناسایی دستگاه‌های حساس؛ از آنها بازرسی کنند تا کمبود سوخت و نارسایی در اتصال به شبکه برق در دستگاه‌های دولتی برطرف شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: پیش بینی می‌شود حدود ۲ هزار مگاوات از ظرفیت سه هزار مگاواتی دیزل ژنراتورها در پیک تابستان آینده وارد مدار شود.