اخبار صنعتی

دیزل ژنراتور برای دستگاه های استخراج بیت کوین

دیزل ژنراتور برای دستگاه های استخراج بیت کوین

دیزل ژنراتور برای دستگاه های استخراج بیت کوین

از سال گذشته به علت قیمت مناسب برق ایران بسیاری از دستگاه‌های استخراج بیت کوین به ایران منتقل شده است و به دلیل مصرف بالای این دستگاه‌ها تولید با مشکل مواجه شده و به همین دلیل طرح پیشنهادی شناسایی این مصرف کننده‌ها و محاسبه ی قیمت برق آنها با قیمت برق صادراتی می‌باشد. در این شرایط بسیاری از صاحبان این دستگاه‌ها می‌توانند از دیزل ژنراتور در کشورهایی که سوخت دیزل ارزان می‌باشد بهره برند.

تعرفه برق صادراتی برای استخراج بیت کوین

حائری: وزارت نیرو به دولت پیشنهادی داده که با تعیین نرخ‌های مناسبی به این موضوع ورود کنیم. یکی از کار‌هایی که وزارت نیرو می‌تواند انجام دهد این است که فعلاً تعرفه برق صادراتی را برای این مشترکان مصوب و سپس برای آنها اعمال کند.

معاون وزیر نیرو در پاسخ به سؤال که پرسید چرا وزارت نیرو به تازگی بعد از یک سال به فکر شناسایی این مشترکان و ایجاد تعرفه برق صادراتی افتاده است، گفت: از سال گذشته این موارد مطرح بود و در سال جاری استخراج کنندگان بیت کوین افزایش پیدا کرد؛ بنابر این وزارت نیرو پیشنهاد خود را به دولت ارائه کرد و اتفاقاً چندین بار در کمیسیون اقتصادی دولت روی آن بحث و تبادل نظر شد.

مصرف برق برای استخراج بیت کوین به ۲ هزار مگاوات خواهد رسید.

حائری خاطرنشان کرد: برای هر رمز بیت کوین ۷۲ هزار کیلووات ساعت برق مصرف می‌شود و اگر این رشد مصرف ادامه پیدا کند با این شرایط سخت برای ایجاد ظرفیت جدید نیروگاهی ما ناگزیر هستیم که به سمت ایجاد تعرفه صادراتی برق برای استخراج کنندگان بیت کوین حرکت کنیم.

وی در پاسخ به سؤال که پرسید در حال حاضر آیا مشخص است که چقدر برق توسط این مشترکان استفاده می‌شود، گفت: نمی‌توان آمار دقیقی از این وضعیت ارائه کرد، اما اگر این روند ادامه یابد مصرف برق استخراج کنندگان بیت کوین به ۲ هزار مگاوات خواهد رسید.

استخراج بیت کوین در گاوداری‌ها، مدارس و مساجد

معاون وزیر نیرو با تأکید بر اینکه به هر حال برق در ایران بسیار ارزان است و سرمایه گذاران بیت کوین ایران را بهترین مکان برای فعالیت خود می‌دانند، ادامه داد: اگر کنترل و نظارت برای این مصرف کنندگان نباشد مصرف برق این سرمایه گذاران که اتفاقاً در برخی گاوداری‌ها، مساجد و یا حتی مدارس فعالیت می‌کنند به ۲۵۰۰ مگاوات می‌رسد.

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو - ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.