Written by on

حقی فام: برای جلوگیری از خاموشی باید 3000 مگاوات صرفه جویی کنیم

محمودرضا حقی فام در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه افزود: کاهش سه هزار مگاواتی مصرف برق به معنی صرفه جویی ۲ میلیارد دلاری است. به گفته وی، برای این میزان صرفه جویی در مصرف برق باید از همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور کمک بگیریم. بی شک یکی از راه‌های صرفه جویی استفاده از دیزل ژنراتور در ساعات اوج بار می‌باشد. حقی فام با اشاره به افزایش تغییرات اقلیمی و حوادث طبیعی در کشور گفت: ما باید همزمان با کاهش خاموشی در زمان حوادث، به سمت افزایش پایداری شبکه حرکت کنیم. وی در این زمینه به محدودیت‌های منابع مالی هم گریزی زد و گفت: راهی جز حرکت به سمت شیوه‌ها و فناوری‌های نو در حوزه‌های فنی و غیر فنی نداریم زیرا روش‌های سنتی هزینه‌ها را افزایش داده است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر درباره میزان تلفات برق در کشور هم گفت: طی چهار سال گذشته میزان تلفات از ۱۵.۶ به ۱۰.۳ درصد کاهش یافته که ارزش مالی هر درصد آن سالانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است. حقی فام همچنین سیاست جدید وزارت نیرو در داخل شهرها را انعقاد تفاهم نامه با شهرداری‌ها عنوان و اظهار کرد: ما از همکاری و مشارکت شهرداری‌ها برای توسعه زیر ساخت‌های برق و زمینی کردن شبکه استقبال می‌کنیم و امیدواریم استانداری‌ها در ایجاد زمینه این توافق همکاری کنند. وی شرکت توزیع برق استان کرمانشاه را در زمینه GIS (کاربردهای سیستم اطلاعات جغرافیایی) سرآمد کل شرکت‌های کشور عنوان کرد و از همه پرسنل این شرکت خواست که با همگرایی و حمایت از مدیرعامل جدید زمینه توسعه و خدمت رسانی بیشتر آن را فراهم کنند.

در این مراسم امیدعلی مرادی از معاونان شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت منصوب و معرفی و از تلاش‌ها و خدمات علیمراد مرادی مجد مدیر عامل سابق این شرکت هم تقدیر شد. استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۷۶۰ هزار مشترک برق دارد که ۶۳۰ هزار مورد آن خانگی، بیش از ۲۵ هزار مشترک عمومی و بیش از ۱۰ هزار مشترک کشاورزی و صنعتی هستند و بقیه مشترکان هم در «سایر مصرف و روشنایی معابر» تعریف می‌شوند. تمامی شهرها و روستای استان (غیر از روستاهای خالی از سکنه یا دارای کمتر از سه خانوار) به شبکه توزیع برق متصل هستند.