توصیه برای جلوگیری از برق گرفتگی در هوای بارانی

توصیه برای جلوگیری از برق گرفتگی در هوای بارانی

توصیه برای جلوگیری از برق گرفتگی در هوای بارانی

در شرایط بارانی بسیاری از اجسام خیس حالت رسانا پیدا می‌کنند و می‌توانند برق را از خود عبور دهند به همین دلیل بر همه واجب است که در این شرایط نکات ایمنی زیر را رعایت فرمایند:

  • مشاهده می‌شود بعضی مواقع که در اثر سقوط اجسام خارجی مانند شاخه‌های درختان بر روی شبکه، موجبات پارگی سیم و سقط آن برروی زمین رخ می‌دهد. درهر زمان و بخصوص در مواقع بارانی از همه شهروندان عزیز تقاضا دارد از محل فاصله گرفته و مانع نزدیک شدن دیگران به محل شده و بلافاصله موضوع و محل را به تلفن ۱۲۱ اتفاقات برق اطلاع دهند. اگر در خودرو و نزدیک به محل حادثه قرار دارید تا مراجعه همکاران برق و رفع نقص به هیچ وجه از خودرو پیاده نشده و از لمس نمودن بخش‌های فلزی خودرو خودداری نمایید.
  • با این حال به منظور جلوگیری از برق گرفتگی، بهتر است مردم از نزدیک شدن و دست زدن به دکل‌ها و پایه‌های برق، تابلوهای برق و کلیه تأسیسات برقی که در معرض بارش باران قرار دارند، اجتناب نمایند.
  • هنگام رعد و برق در نقاط پست موقعیتی که قرار دارید پناه گرفته و به حالت نشسته دست و پای خود را جمع نموده و سر را رو با پایین نگه دارید. قرار گرفتن در بلندی‌ها و زیر درختان و پایه‌های برق در مواقع رعد و برق خطرات جانی در پی دارند.

چاپ   ایمیل