Written by on

توان پرایم چیست؟

در مشخصات فنی بسیاری از دیزل ژنراتور یا ژنراتور گازسوز توان پرایم (Prime) ذکر شده است. اما این توان به چه معناست و با توان‌های دیگر چه تفاوتی دارد؟ علت تفاوت مقدار آن با توان‌های دیگر چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی‌های توان پرایم، زمان در نظر گرفتن این توان و همچنین تفاوت آن با دیگر توان‌ها آشنا کنیم.

توان پرایم (prime)

این توان برای اکثر دیزل ژنراتورها و ژنراتورهای گازسوز استفاده می‌شود. دو نوع استفاده ی آن عبارتند از:

  1. بار متغیر: در حالتی که بار دستگاه بصورت میانگین ۷۰ درصد لود باشد و همچنین حداکثر تا ۱۰ درصد اورلود قرار بگیرد شما می‌توانید توان پرایم را جهت استفاده ی دائم کار از دستگاه در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که ۱۰ درصد Over load نباید از ۲۵ ساعت در سال تجاوز کند زیرا موجب آسیب به دستگاه می‌شود.
  2. بار ثابت: در حالتی که بار ثابت باشد می‌توانید از ۱۰۰ درصد توان پرایم بهره ببرید به شرط آنکه استفاده ی شما کمتر از ۷۵۰ ساعت در سال باشد اگر بیشتر است دیگر نمی‌توان از این توان بهره برد و می‌بایست توان continuous را مد نظر قرار دهید.

شما هم اکنون می‌توانید از قسمت دیزل ژنراتور اطلاعات فنی دیزل زنراتورهای کامینز، پرکینز، ولوو و دوسان را مشاهده کنید و توان‌های پرایم آنها را نیز با یکدیگر مقایسه فرمایید.

هدف ما جلب رضایت شما مشتریان عزیز می‌باشد.