Written by on

تاریخچه کمپانی ولوو

ولوو شرکت صنایع سنگین سوئدی است. تخصص این شرکت ساخت خودروهای سنگین و تجهیزات آنها است. از جمله تولیدات این شرکت ساخت موتورهای دیزلی تریلی، اتوبوس، کامیون، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، سامانه‌های پیش رانش دریایی و صنعتی و همچنین تجهیزات هوافضا است.

شرکت ولوو در سال ۱۹۲۴ با مشارکت مدیر امور مالی کمپانی SKF اسار گابریلسن و یکی از مهندسان ارشد این شرکت بنام؛ گوستاو لارسون، به‌عنوان زیر مجموعه‌ای از گروه SKF راه اندازی شد. شرکت ولوو در نهایت در سال ۱۹۲۷ به عنوان یک شرکت خودروسازی، در شهر گوتنبورگ آغاز به کار کرد. این شرکت در آغاز شاخه‌ای از شرکت بلبرینگ‌ سازی SKF به‌ شمار می‌آمد، که در سال ۱۹۳۵ در پی ورود ولوو به بازار بورس اوراق بهادار سوئد، SKF سهامش در این شرکت را واگذار نمود.

در سال ۱۹۳۵ کمپانی ولوو شرکت پنتا که کار آن در ابتدا تولید موتورهای دریایی بود را خریداری کرد و زیر شاخه ی ولوو پنتا (VOLVO PENTA) را تشکیل دادند که تولیدات آنها شامل انواع موتور برای مصارف دریایی، موتور دیزل جهت استفاده در دیزل ژنراتور و موتورهای دیزلی با کاربرد صنعتی می‌شود.

امروزه کمتر کسی در ایران هست که ولوو را نشناسد این برند سوئدی سال‌ها است که با کیفیت بالای محصولات خواسته ی اول مشتریان شده است. دیزل ژنراتورهای ساخته شده با موتور ولوو از رنج ۹۳ تا ۷۷۰ کاوآ در بازار عرضه می‌شوند.