اخبار صنعتی

تأمین مالی ساخت 6500 مگاوات نیروگاه

تأمین مالی ساخت 6500 مگاوات نیروگاه

تأمین مالی ساخت 6500 مگاوات نیروگاه

حسین عسکری گفت: تأمین مالی نیروگاه‌های برق، کمک به ایجاد صنایع در مناطقی است که به دلیل مشکلات پیش بینی نشده در بهره برداری از برخی نیروگاه‌ها قادر به توسعه واحدهای صنعتی یا استفاده از ظرفیت کامل واحدهای موجود نبودند. به گفته این مقام مسئول، با شروع تحریم‌ها ساخت نیروگاه‌های تولید برق با توجه به فناوری بالا و انحصاری و نیز تأمین مالی آنها به چالش ‌برانگیزترین کار مدیران و متخصصان صنعت کشور تبدیل شد. وی خاطرنشان کرد: با این حال در این دوره، عاملیت تأمین مالی نیروگاه‌های با ظرفیت بیش از سه هزار مگاوات ساعت با تسهیلات ارزی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورویی از محل صندوق توسعه ملی توسط بانک صنعت و معدن انجام شد.

این مقام مسئول گفت: نیروگاه‌های «آذرخش»، «ماهتاب کهنوج»، «مپنا»، «سمنگان» و ۹ نیروگاه کوچک مقیاس با اشتغال زایی ۸۰۰ نفر از جمله این طرح‌هاست که برای تداوم تأمین مالی این پروژه‌ها و تکمیل طرح‌های نیروگاهی لازم است اعتبار لازم در اختیار این بانک قرار گیرد. وی گفت: برای حفظ رابطه بانک به عنوان سرمایه گذار با نیروگاه‌ها باید باز پرداخت تسهیلات به موقع انجام شود؛ پیش شرط این کار هم این است که نیروگاه‌ها قادر به وصول مطالبات خود از بخش‌های مصرف کننده و خریداران محصول نهایی یعنی شرکت‌های برق منطقه‌ای باشند.

«در واقع زنجیره تسویه بدهی بین بانک، نیروگاه‌ها و مصرف کنندگان باید ایجاد شود تا این بانک قادر به سرمایه گذاری جدید در این حوزه باشد.»

با توجه به این شرایط احتمال افزایش تعرفه‌های برق دو چندان شد.

نیاز به ۱.۷ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل نیروگاه‌های بزرگ

عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن بیان داشت: هم زمان با ساخت نیروگاه‌ها، سیاست‌های دولت در تأمین برق با استفاده از نیروگاه‌های مقیاس کوچک با مزیت‌های زیست محیطی، سرمایه‌گذاری کمتر، دسترسی آسان به مصرف ‌کنندگان و استقلال از شبکه برق سراسری با تأمین مالی ۲۴ طرح با تولید بیش از ۴۴۴ مگاوات برق توسط این بانک محقق شد. وی گفت: رویکرد بانک صنعت و معدن حمایت از صنایع و تولیدات داخلی است و در این زمینه با توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی در اولویت قرار گرفت. عسکری خاطرنشان کرد: حمایت بانک صنعت و معدن در تأمین مالی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی (گاز - بخار) با استفاده از حداکثر توان داخلی، کشور را در کنار کشورهای آلمان، آمریکا، فرانسه و ایتالیا در زمره صاحبان فناوری تولید توربین و ژنراتور نیروگاه‌های تولید برق قرار داد.

این مدیر ارشد بانکی افزود: با شروع دوره جدید تحریم‌ها، بانک صنعت و معدن تأمین مالی نیروگاه‌های بزرگ برای کمک به صنعت کشور را در دست انجام دارد که از جمله آنها می‌توان به نیروگاه غرب مازندران (کاسپین)، نیروگاه قشم، نیروگاه کاشان، بخش بخار نیروگاه ارومیه، نیروگاه زنجان، نیروگاه چابهار، بخش بخار نیروگاه «رودشور» استان مرکزی، ‌نیروگاه لامرد و نیروگاه تربت حیدریه اشاره کرد. وی تأکید کرد: تکمیل این نیروگاه‌ها نیازمند یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو اعتبار است که در مجموع سه هزار و ۵۰۰ مگاوات به توان تولید برق کشور خواهند افزود که معادل ۱۰ درصد از کل تولید برق کشور در افق سال ۱۴۰۰ است.

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.