اخبار صنعتی

برق ایران راه حلی مناسب برای پاکستان

برق ایران راه حلی مناسب برای پاکستان

برق ایران راه حلی مناسب برای پاکستان

جمهوری اسلامی ایران همواره از آمادگی خود برای افزایش سطح صادرات برق به پاکستان خبر داده و متقابلاً پاکستان نیز با پذیرفتن پیشنهاد کشور همسایه خود می‌تواند گام بلندی در مسیر رفع بحران انرژی در این کشور بردارد. بسیاری از شهرهای مختلف ایالت‌های پنجاب، سند و بلوچستان در فصول گرم سال و به دلیل تشدید دمای هوا و شرایط آبی با مشکل بی برقی روبرو هستند و دو نیروگاه ۵۰۰ کیلووات و ۲۲۰ کیلووات نیز در این ایالت‌ها از کار افتاده و میزان کمبود برق را در پاکستان به حدود سه هزار مگاوات افزایش داده است.

در دیگر فصول سال نظیر زمستان نیز، ساکنان مناطق مختلف این ایالت‌ها با توجه به بحران برق دچار مشکلات جدی شده‌اند. هنوز برق مناطق مختلفی از شهر اسلام آباد به عنوان پایتخت این کشور در برخی روزها تا چند ساعت دچار قطعی می‌شود و مشکل کمبود برق هنوز در ایالت گلگیت بلتستان پا برجاست. به رغم تلاش‌های مهندسان در پاکستان، شرایط بد جوی و مه گرفتگی شدید باعث شد تا صنعت تولید برق این کشور نتواند در وضعیت عادی قرار بگیرد و بسیاری از نیروگاه‌های این کشور نیز اوایل ماه ژانویه سال جاری میلادی از کار افتاد.

«عمر ایوب خان» وزیر برق و انرژی پاکستان با ابلاغ دستور به شرکت ملی تولید و توزیع برق این کشور، توسعه نظارت بر کار نیروگاه‌ها در مناطقی که دچار مه گرفتگی شده است را خواستار شد، تا بتوان مشکلات در بخش انتقال برق قدرت را در نخستین فرصت رفع ساخت. از سوی دیگر، به دلیل سرد شدن بیش از اندازه هوا در پاکستان، تولید برق در نیروگاه‌های برق آبی نیز شدیداً کاهش یافته است. جمهوری اسلامی ایران، کشوری با ظرفیت بالا در تولید مازاد انرژی شناخته می‌شود که می‌تواند از طریق منابع گسترده خود کمک جدی برای رفع بحران انرژی در پاکستان انجام دهد.

ایران با برخوردری از تجربه‌های فراوان در بخش انرژی قابلیت ساخت خطوط انتقال جدید در پاکستان است که با کمک آن می‌توان حتی در شرایط نامساعد جوی، انتقال برق به آسانی انجام شود. ایران همچنین بزرگ‌ترین کشور صادر کننده برق خاور میانه است و این کشور در زمان کنونی به پاکستان، ترکیه، عراق و افغانستان برق صادر می‌کند، در حال حاضر ایران ۱۰۰ مگاوات برق به پاکستان صادر می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران و پاکستان پیش از این قرارداد مشترک گازی را نیز امضاء کرده‌اند که طی آن گاز ایران به پاکستان صادر خواهد شد با این حال این طرح بطور کامل در مسیر عملیاتی قرار نگرفته است. در صورت تکمیل طرح خط لوله انتقال گاز طبیعی ایران به پاکستان نه تنها بحران انرژی مردم پاکستان به میزان چشم گیری کاهش پیدا می‌کند بلکه صنعت این کشور جان تازه‌ای به خود خواهد گرفت. جمهوری اسلامی ایران، همچنین پیشنهاد افزایش سطح صادرات برق تا سه هزار مگاوات را به پاکستان ارائه کرده است.

اخیراً نیز «عمر ایوب خان» وزیر انرژی پاکستان در دیدار «مهدی هنردوست» سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور اطمینان داد که بخش انرژی این کشور قرار است در خصوص قرارداد واردات ۱۰۰ مگاوات برق از ایران مذاکرات جامعی با این کشور انجام دهد. سال گذشته سفیر کشورمان در پاکستان اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا برق صادراتی به پاکستان را به سه هزار مگاوات برساند. به گزارش منابع خبری پاکستان، تا زمان بهبود شرایط آب و هوا در این کشور به ویژه در فصول سرد سال، کاهش ولتاژ برق، قطعی و کمبود آن در کشور ادامه خواهد یافت.

حقوق مادی و معنوی

لوگوی تصاکو ۳

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه صنایع دیزلی مبنا می‌باشد

دفتر مرکزی

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان دوم، خیابان بهزاد شمالی، پلاک ۳، واحد یک و دو

تلفن
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۱۳۶
۰۲۱ - ۲۲۱۳ ۵۳۲۰

فکس
۰۲۱ - ۲۶۷۶ ۰۳۶۰

کارخانه

تهران، کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج، خیابان شصت و هفتم

تلفن
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۰
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۱

فکس
۰۲۱ - ۴۴۹۹ ۸۶۷۲

دیزل ژنراتور تصاکو

نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی آکسا ترکیه. لیست قیمت، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . معرفی محصولات جدید روز دنیا از قبیل ژنراتورهای هیبریدی، ژنراتورهای دو قلو و ژنراتورهای مخصوص مراکز داده یا (دیتا سنتر) ها.