ایران؛ قدرت اول تولید برق بین کشورهای منطقه

ایران؛ قدرت اول تولید برق بین کشورهای منطقه

ایران؛ قدرت اول تولید برق بین کشورهای منطقه

رضا اردکانیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشور ایران در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاهی دارد، افزود: این میزان ظرفیت نصب شده نسبت به چهار دهه قبل، بیش از ۱۱ برابر رشد کرده است. وی به توانمندی کنونی متخصصان در این زمینه اشاره و اظهار کرد: کشورهای همسایه نیازمند و پذیرای حضور متخصصان و سازندگان ایرانی هستند. سرمایه گذاران داخلی هم می‌توانند در این مشارکت حضور فعال داشته باشند.

وزیر نیرو ظرفیت استان خراسان رضوی در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر را بسیار بالا عنوان کرد و افزود: در استان خراسان رضوی، پذیرای سرمایه گذاران داخلی و خارجی در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر اعم از نیروگاه‌های خورشیدی و بادی هستیم و هیچ نوع محدودیتی در این زمینه نداریم.

اردکانیان تأکید کرد: برای مشارکت در ساخت اینگونه نیروگاه‌ها برابر ضوابط، محدوده زمانی معینی وجود دارد تا توافق‌ها به مرحله اجرا برسد و اگر از آن محدوده زمانی تجاوز شود به طور طبیعی توافق‌ها و قراردادها لغو و فرصت به سرمایه گذاران واقعی‌تر که مهیای مشارکت هستند، داده خواهد شد.

وی در رابطه با اهمیت احداث نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سبزوار که عملیات اجرایی آن آغاز شده است، عنوان کرد: اجرای این پروژه هم در جهت تأمین برق مطمئن و پایدار برای مصرف کنندگان، هم برای جذب سرمایه گذاری‌های بیشتر در استفاده از ظرفیت‌های موجود در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.


چاپ   ایمیل