Written by on

احداث 14 ایستگاه برق هوایی در شهرستان سرخه

مدیر توزیع برق شهرستان سرخه از احداث ۱۴ ایستگاه هوایی توزیع برق با قدرت ۸۸۵ کیلوولت آمپر در ۹ ماهه سال جاری خبر داد. مهدی پاک طینت، با اشاره به این که دو هزار و ۱۵۹ متر شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی در زمان مذکور برقرار شده است، بیان داشت: دو هزار و ۵۱۱ متر شبکه ۲۰ کیلوولت هوایی و زمینی نیز در این شهرستان دایر شده است. وی همچنین افزود: طرح اصلاح و بهینه سازی ۱۹ هزار و ۳۰۸ متر شبکه‌های توزیع برق در ۹ ماهه سال جاری، از زمره فعالیت‌های صورت گرفته توسط گروه‌های اجرایی این مدیریت به شمار می‌رود. وی با بیان این که یک هزار و ۸۶۱ متر کابل خود نگهدار توسعه یافته است، تصریح کرد: احداث ۲۷۲ متر شبکه روشنایی معابر، از دیگر اقدامات به انجام رسیده محسوب می‌شود. پاک طینت با ابراز این که ۲۲ پروژه از ابتدای سال تا زمان حاضر به بهره برداری رسیده، اضافه کرد: در راستای اجرایی نمودن این تعداد پروژه، مبلغ ۱۲ میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

وی یادآور شد: برقراری ۱۳۶ متر شبکه فشار متوسط هوایی به همراه یک دستگاه ترانس ۱۶۰ کیلوولت آمپر جهت تأمین برق مزرعه شتر مرغ، احداث دو دستگاه ترانس به قدرت ۲۲۵ کیلوولت آمپر واقع در روستاهای مومن آباد و اروانه، بهینه سازی ۱۴ هزار و ۵۶۰ متر شبکه فشار متوسط هوایی جاده عبدالله آباد و فرعی صفائیه و اصلاح شبکه فشار ضعیف روستای مومن آباد، از جمله اقدامات انجام شده در ۹ ماهه امسال است.

وی اضافه کرد: دایر نمودن چهار هزار و ۳۸۶ متر شبکه ۲۰ کیلوولت هوایی به همراه سه دستگاه ترانس توزیع برق به ظرفیت ۱۰۰ کیلوولت آمپر جهت تأمین برق شرکت گاز و یک حلقه چاه آب مجتمع خدمات رفاهی، بهسازی دو هزار و ۵۰۰ متر شبکه فشار متوسط هوایی فرعی چاه آب لاسجرد، بهینه سازی دو هزار متر شبکه فشار ضعیف هوایی روستای مومن آباد و احداث یک دستگاه سکسیونر گازی در ابتدای روستای افتر، از اهم برنامه‌های پیش بینی شده این مدیریت در سه ماهه چهارم سال جاری است.